לוח אירועים

מקהלת בת שיר

מקהלת בת-שיר הוקמה בשנת 2000 ביוזמה משותפת של אגף התרבות ואגף החינוך בעיריית חיפה.
מפעל חינוכי אומנותי ייחודי זה, בהנהלתה וניצוחה של טלי וייסמן, שם לעצמו למטרה, לגלות, לחנך ולפתח כישרונות מקומיים בתחום השירה האומנותית וברבות השנים הפך לאחד מעמודי התווך של העשייה החינוכית מוסיקלית בעיר חיפה.

במקהלה פועלות כיום שלוש קבוצות: מקהלת העתודה גילאי 7-12, המקהלה הייצוגית גילאי 18-22 ואנסמבל זמרי בת-שיר גילאי 18-30.
קיום רצף חינוכי מוזיקלי, בו זמרים וזמרות גדלים תחת קורת גג אחת וממשיכים בו תוך פיתוח מקצועי אישי וקבוצתי, הינו תופעה ייחודית בנוף הישראלי.
המקהלה מופיעה באירועים עירוניים מרכזיים, כינוסי מקהלות, תחרויות ופסטיבלים ארציים ובינלאומיים. לאורך השנים מקיימת בת שיר סדרות קונצרטים משלה, בו מבוצעות יצירות מקוריות שנכתבו במיוחד עבורה ומשתתפת בכיתות אמן עם טובי מוסיקאים והיוצרים בארץ.

המקהלה השתתפה בחג המוסיקה הישראלית בקונצרט משותף עם התזמורת הסימפונית ירושלים - רשות השידור, הופיעה בקונצרט עם התזמורת הפילהרמונית הישראלית וזמרים צעירים של המקהלה הופיעו באופרה "חליל הקסם" עם האופרה הישראלית בת"א.

המקהלה זכתה במקום השני בקטגורית נערות בתחרות הבינלאומית ע"ש בראהמס בגרמניה.


התקדמותה המקצועית של המקהלה ממשיכה כל העת - החל מאפריל 2012 מקהלות בת שיר הפכו למקהלות הבית של התזמורת הסימפונית חיפה - אתו"ס והן שותפות פעילות בכל סדרות הקונצרטים של התזמורת (אופרות, סדרה קלאסית, קונצרטים למשפחה, ביג בנד ועוד).


לאור פעילותה הענפה ורמתה המקצועית של המקהלה, הומלץ לאחרונה להכיר במקהלת בת שיר כגוף רשמי הנתמך על ידי משרד התרבות והספורט.